Terenska nastava tounjskih sedmaša - iz Bjelina u zatvor

Autor: External , 23. 10. 2019.

Dana 21. 10. 2019. učenici 7. razreda PŠ Lucije Capan iz Tounja te učitelji Miro Rahan i Valentina Stipetić posjetili su tvrtku Bjelin D.O.O., kuglanu Klek te Policijsku postaju Ogulin.

Po dolasku u tvrtku Bjelin dočekali su nas gospodin Kruno Piškor, direktor tvrtke, gospođa Marina Salopek, voditeljica pilane, te gospođa Nikolina Salopek, upraviteljica financija. Nakon pozdrava i uvodnih riječi o tvrtci krenuli smo u obilazak pogona. Učenici su imali priliku vidjeti tehnološki proces obrade drva od trupca do finalnog proizvoda – parketa (inovacija klik-klak, jedinstvenog u svijetu).

Nakon obilaska Bjelina uputili smo se u kuglanu Klek gdje su učenici, nakon kratke prezentacije, pokušali kuglati.

Posljednje odredište naše terenske nastave bila je Policijska postaja Ogulin. Dočekali su nas gospođa Maja Milanović te gospodin Luka Popović. Obišli smo postaju, završili iza „rešetaka“, isprobali naočale za pijanstvo, puhali alkotest. Prošli smo alkotest te proučili vozni pak i osnovnu opremu policijskog službenika.

Vrlo smo zadovoljni i oduševljeni ovom terenskom nastavom. Učenici su puno toga vidjeli i probudio im se interes za ovim djelatnostima.

Učitelji: Miro Rahan i Valentina Stipetić