Natjecanja iz stranih jezika

Autor: Morena Blašković, 23. 1. 2019.

Školsko natjecanje iz engleskog jezika održano je 23. siječnja. Natjecala su se četiri učenika 8. razreda. Iz OŠ ''Josipdol'' učenici Šimun Sabljak, Karmen Puškarić i Matej Vuković, a iz PŠ Siniše i Zrinka Rendulića učenik Ivan Pribanić. Najbolji rezultat postigao je Ivan Pribanić (mentorica Morena Blašković) s ostvarenih 49 bodova od mogućih 60.

Od ukupno 146 natjecatelja osmaša iz cijele županije njih 32 pozvani su na županijsku razinu natjecanja, a Ivan je sa svojim brojem bodova osvojio izvrsno 16. mjesto. Županijsko natjecanje održat će se 26. veljače u OŠ ''Mahično''.

Dva dana ranije, točnije 21. siječnja održano je Školsko natjecanje i iz njemačkog jezika. Učenica 8. razreda iz Josipdola, Tena Popović (mentorica Dragica Tolušić), ostvarila je odličnih 41 bod od ukupno 50 mogućih, što je ukupno 3. mjesto od ukupno 29 natjecatelja, te se tako uspješno plasirala na Županijsko natjecanje koje će se održati 27. veljače u OŠ ''Antun Klasinc'' u Lasinji.

Zahvaljujemo učiteljima, čestitamo učenicima, a Ivanu i Teni želimo puno uspjeha na Županijskom natjecanju!