Dabar 2017. - rezultati

Autor: Anita Poljak, 23. 11. 2017.

Naša je škola postala dio velike obitelji Dabrova koje su činile 430 prijavljene škole i 15247 učenika osnovnih i srednjih škola u Republici Hrvatskoj i time se pridružili učenicima iz 58 zemalja diljem svijeta. Natjecanje se održavalo u tjednu od 13. do 17. studenog u matičnoj školi i dvije područne. Ove godine naša se škola uključila u sve četiri kategorije za osnovne škole. Prošle godine iz naše škole u međunarodnom natjecanju sudjelovalo je 26 učenika, a ove čak 106.
U kategoriji MegaDabar za učenike 7. i 8. razreda u Hrvatskoj je sudjelovalo 4298 učenika, među 10% najboljih u ovoj kategoriji  su i naši učenici:  Domagoj Herceg 8.aJ i Ivan Pribanić 7.O, dobitnici Zlatnog Dabra. Ponosni smo na njihov uspjeh.

U kategoriji MikroDabar predstavljao nas je 2. razred iz PŠ Siniša i Zrinko Renulić iz Oštarija. U kategoriji MiliDabar sudjelovali su učenici 3. razreda iz PŠ Lucije Capan iz Tounja. Hvala učiteljicama Katarini Butković i Ankici Cazin što su ove godine prihvatile izazov i potaknule svoje učenike da budu dio ovog zanimljivog natjecanja. Učenike 5.- 8. razreda pripremile i motivirale za natjecanje su učiteljice Sanja Kurelac i Anita Poljak. Nadamo se da će nam se iduće godine pridružiti i ostali.

Čestitamo svima na sudjelovanju na natjecanju Dabar!
Objavljene su rang liste za prvih 20% učenika s najboljim rezultatima na natjecanju Dabar. Liste su dostupne u Loomen kolegiju Dabar 2017. Među 20% najboljih rezultata nalaze se i naši učenici:
MiliDabar (3. i 4. r.) Lana Fumić 3.T
KiloDabar (5. i 6.r) Matija Kromar 6.T i Marko Cazin 6.O
MegaDabar (7. i 8.r) Lea Bertović 8.O i Franćeska Brletić 8.O

Natjecatelji po kategorijama u našoj školi:
MikroDabar –2. razred OŠ – 3 učenika
MikroDabar – 3. razred OŠ – 7 učenika
KiloDabar –5. i 6. razred – 42 učenika
MegaDabar – 7. i 8. razred -54 učenika

Natjecatelji po kategorijama u Hrvatskoj:
MikroDabar – 789 učenika 1. i 2. razreda OŠ
MiliDabar – 2010 učenika 3. i 4. razreda OŠ
KiloDabar – 4748 učenika 5. i 6. razreda OŠ
MegaDabar – 4298 učenika 7. i 8. razreda OŠ

Vidimo se na Dabru 2018, zar ne?