Čitanje naglas

Autor: Anita Žanić Prebežić, 19. 10. 2017.

U srijedu 18. listopada 2017. u Gradskoj knjižnici i čitaonici je organizirano četvrto  natjecanje u čitanju naglas. U natjecanju su sudjelovali učenici ogulinskih osnovnih škola, a našu školu predstavljalo je dvoje učenika: u mlađoj kategoriji Nikola Kovačević ( 4. r.) i u starijoj kategoriji Paola Bokulić ( 8b. r.). Cilj ovog natjecanja je popularizacija čitanja među mladima i razvijanje interesa za knjigu koja nije s popisa lektire, dakle učenici promoviraju knjige koje su čitali u svoje slobodno vrijeme. Nikola je predstavio i čitao ulomak iz knjige Zorana Pongrašića Mama je kriva za sve, a Paola je čitala ulomak iz knjige Ivane Guljašević Moja slavna prijateljica.

Budući da razdoblje od 15. listopada do 15. studenoga je Mjesec hrvatske knjige bilo bi poželjno malo više čitati.