VIJEĆA UČENIKA OSNOVNE ŠKOLE "JOSIPDOL" JOSIPDOL

Autor: ANITA Žanić Prebežić, Anita Poljak, 10. 10. 2016.

Sjednica Vijeća učenika je održana u školskoj knjižnici u OŠ Josipdol. Ravnateljica Škole je pozdravila sve učenike/ članove Vijeća učenika, a posebno se predstavila učenicima prvih razreda.

Za ovu sjednicu je predložen sljedeći dnevni red:

1. Izbor predsjednika i potpredsjednika Vijeća učenika za školsku godinu 2016./ 2017.

2. Prezentacija Kućnog reda i Etičkog kodeksa

3. Upoznavanje s pravima i obvezama učenika prema Zakonu o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi

4.Plan i realizacija programa prevencije nasilja i ovisnosti za školsku godinu 2016./ 2017.

Predsjednica Vijeća je Magdalena Juričić ( 10 glasova), a njezin zamjenik odnosno potpredsjednik Romano Mrgan ( 6 glasova).  Ravnateljica je učenicima prezentirala Kućni red i Etički kodeks koji je jednoglasno usvojen. Ravnateljica je učenicima pročitala  i upoznala ih s pravima i obvezama učenika u osnovnoj školi te najavila Plan i program realizacije programa prevencije nasilja i ovisnosti za školsku godinu 2016. / 2017.