Moje želje

Autor: Anita Žanić Prebežić, 19. 11. 2014.

Moje želje

Moje želje su male, jednostavne i lake.  Želim, želim........ zapravo ne znam. Željela bih biti doktorica, učiteljica ili možda televizijska zvijezda, želim da rat u svijetu prestane!

Moje želje

Zapravo, o tome se i radi. Rat, nesretni rat! Ubio je milijune ljudi, nanio zlo koje sije i danas diljem svijeta. Ljudi koji nesavjesno ubijaju druge za mene su štetočine, oni su višak svijeta i razarači mira. Neki ljudi misle da su najbolji i da mogu sve, ali nisu i ne mogu. Ponekad želim uzviknuti: "Vi niste najvažniji na svijetu, vi ste bezosjećajna čudovišta! Mičite mi se s očiju!"  Ali, što ja tu mogu, ja sam samo dijete koje želi da mi ne diraju djetinjstvo.
      Znam!!  Bit ću osoba koja pomaže drugima da imaju sretniju budućnost!

Paola  Bokulić  5.b r.