Lektirni zadatak

Autor: Anita Poljak, 23. 11. 2021.

Danas su učenici sedmog razreda matične škole sa svojom učiteljicom Hrvatskoga jezika M. Magdić prezentirali ovomjesečni lektirni zadatak. Čitajući zbirku poezije Dobriše Cesarića odabirali su sebi najzanimljivije pjesme, na temelju njih izrađivali grafite, analize, crteže da bi, na kraju, sve sklopili u svoju lektirnu knjižicu.
Učenici su istaknuli kako im je izrada ovakvog lektirnog zadatka oduzela dosta vremena, ali su na kraju bili vrlo ponosni na svoje radove i jedva su ih čekali pokazati razredu tako da, čini se, vrijeme nije uzalud potrošeno. Cesarić će im, nadamo se, ostati u lijepome sjećanju.