Dabrov tjedan

Autor: Anita Poljak, 15. 11. 2019.

Ovaj tjedan učenici 5.-8. razreda na nastavi informatike sudjelovali su u natjecanju Dabar koje se odvijalo u virtualnoj učionicu Dabar 2019 u CARNETovom sustavu za online testiranje MOOC. Učenicima je za sudjelovanje potreban korisnički identitet AAI@skole.hr.Stranica

Organizator natjecanja za Hrvatsku je udruga "Suradnici u učenju" uz podršku Hrvatskog saveza informatičara, Visokog učilišta Algebra i CARNet-a.

Natjecanje podržava Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Dabar (Bebras) je međunarodna inicijativa koja promiče informatiku i računalno razmišljanje među učiteljima, nastavnicima i učenicima, ali i u široj javnosti. Dabar je osmišljen kako bi se svoj djeci omogućio jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje, koje se sastoji od niza izazovnih zadataka koje su napisali stručnjaci iz pedesetak zemalja. Iako se rješavanje zadataka temelji na informatici, možete ih rješavati i bez informatičkog predznanja.

Facebook škole

Novo u "literarnom"