Učenici škole Josipdol, Tounj i Oštarije obilježili Europski školski sportski dan

Autor: Maja Stošić, 30. 9. 2019.

26.9.2019. naša škola je sudjelovala u provedbi obilježavanja Europskog školskog sportskog dana u sklopu Europskog tjedna kretanja . Ove godine u Europski školski sportski dan uključene su 33 zemlje Europe.

Lani je u Hrvatskoj sudjelovalo 304 osnovne i srednje škole sa više od 45 000 djece, a u Europi oko 2 i po milijuna školaraca. Svojim sudjelovanjem naša škola ulazi u registar europskih škola (ESSD), a glavni cilj je promicanje zdravog načina života i ukazivanje na važnost tjelesne aktivnosti prvenstveno školske djece koja se sve manje kreću.

Učenici i učitelji proveli su dan u druženju te sudjelovali u prigodnim sportskim aktivnostima.