Bravo za male glumce!

Autor: Dražen Valentin, 4. 3. 2019.

U karlovačkom Gradskom kazalištu „Zorin dom“ 21. siječnja održana je županijska smotra LiDraNo, a naša se škola predstavila monologom Ivana Barka te dramsko-scenskom igrom devet učenika Područne škole „Lucije Capan“ iz Tounja. A kako smo prošli pročitajte u nastavku.

U pojedinačnim scenskim nastupima okušalo se dvadesetak učenika, a samo je jedan jedini predložen za državnu smotru. Naš Ivan Barko dobio je pohvale povjerenstva, no u oštroj konkurenciji nije uspio biti predložen za državnu smotru. Iznio je monolog „Ljubav je bol“, a mi se nadamo da mu odluka povjerenstva nije nanijela dodatnu bol.

A sada šećer na kraju. Osnovne škole naše županije izvele su trinaest skupnih scenskih nastupa. Devet glumaca Tounjaca predstavilo nas je igrokazom „Škola ili život ili Škola za život“. Odglumili su veselo, razigrano i uigrano. Povjerenstvo je to zapazilo i iznijelo mnogo pohvala. A na kraju su  naše ime pročitali još jednom. Predloženi smo za državnu smotru LiDraNo! Naš je igrokaz jedan od dva najbolja u županiji. Bravo za male glumce!

Bravo za Lovru Grgurića, Josipa Brletića, Karlu Pribanić, Doroteu Salopek, Emiliju Vranešić te naše iskusne glumce sedmaše Davida Pribanića, Matiju Kromara, Miroslava Pribanića i Viktoriju Pribanić. Na probama su bili redoviti, marljivi i puni dobrih ideja, a na nastupima skoro kao profesionalci.

No sada proživljavamo pravo malo mučenje. Naime hoćemo li biti pozvani na državnu smotru još ne znamo pa nestrpljivo iščekujemo rezultate. Saznat ćemo ih tek idući tjedan. Držite nam fige!