BRAVO ZA NAŠE LIDRANOVCE!

Autor: Dražen Valentin, 5. 2. 2019.

U četvrtak 31. siječnja u OŠ Barilović održana je općinsko-gradska smotra Lidrano. Literarne, dramske i novinarske radove predstavili su učenici devet osnovnih škola pa i naše. Predstavili smo se s dva igrokaza, po jednim monologom i kazivanjem poezije, trima literarnim i jednim novinarskim radom. A kako smo prošli, čitajte u nastavku.

Posebno nas veseli što su neki radovi naših učenika predloženi za županijsku razinu Lidrana. Na županijskoj smotri u Zorin domu u Karlovcu nastupat će Ivan Barko s monologom Ljubav je bol (mentorica Inka Salopek) te učenici PŠ Lucije Capan iz Tounja s igrokazom Škola ili život ili Škola za život. U igrokazu sudjeluju učenici Lovro Grgurić, Josip Brletić, Karla Pribanić, Dorotea Salopek, Emilija Vranešić, Matija Kromar, David Pribanić, Miroslav Pribanić i Viktorija Pribanić, a njihov je mentor Dražen Valentin. Drugu godinu zaredom na županijsku smotru pozvan je svojim literarnim radom i Matej Vuković, učenik osmoga razreda čija je mentorica Helena Ilovača.

Zahvaljujemo svim učenicima i mentorima koji su sudjelovali na školskoj i općinsko-gradskoj smotri Lidrano, a našim Lidranovcima koji su se plasirali na županijsku smotru želimo puno uspjeha.